Vítězové druhého ročníku

Cenu za nejlepší televizní seriál střední a východní Evropy získal od mezinárodní poroty v konkurenci dalších šesti snímků ruský seriál Zatemnění (Blackout), který zprostředkovává divákovi mrazivý pohled na emotivně vykreslený začátek 90. let v Rusku, skrze příběh sovětského veterána, který se vrátí domů z války v Afghánistánu.

Čestné uznání bylo uděleno vizuálně vytříbenému špionážnímu dramatu z období pádu totalitního režimu Bez vědomí z produkce HBO, který diváci poprvé uvidí v televizi symbolicky 17. listopadu.

Cenu za nejlepší webseriál střední a východní Evropy si letos odnesl projekt televize Mall.tv #martyisdead, temný příběh o kyberšikaně natočený na základě skutečných událostí.

Industry

Zásadní součástí festivalu je jeho Industry program, v rámci kterého byla letos poprvé udělena cena Progressive Killer, což je ocenění pro výjimečnou a pokrokovou osobnost televizní tvorby s vlastní vizí a celoevropským přesahem. Pod záštitou časopisu Forbes převzal ve čtvrtek 26. září cenu Tomáš Hrubý, producent dvou výjimečných českých seriálových titulů Pustina a Hořící keř z produkce HBO.

V rámci Industry programu festivalu se prezentovaly také připravované seriálové tituly pro rok 2020 a navštívilo jej letos dohromady 250 televizních profesionálů z celé Evropy, včetně průkopníků transformace norského televizního dramatu Ivara Køhna a Liselott Forsman. Členství v porotě soutěžní sekce přijala také Katharina Böndel, nová šéfka televizní části prestižního Berlinale Drama Series Days, která vyjádřila společně s dalšími zahraničními tvůrci přesvědčení, že festival Serial Killer má velký potenciál a do několika let se může stát významným hráčem na poli evropského televizního průmyslu.

Festival Serial Killer 2019 uvedl více než 40 projekcí a velké množství doprovodného programu pro zhruba 10 tisíc návštěvníků.

Druhý ročník festivalu vznikl za podpory Fondů EHP a Norska