1. Co je Serial Killer?
 2. Proč mám chodit na seriály do kina?
 3. Jak to probíhá?
 4. Kdy a kde mohu festival navštívit?
 5. Za kolik?
 6. Jaký je rozdíl mezi vstupenkou a akreditací?
 7. Kde si mohu koupit akreditaci?
 8. Je potřeba si rezervovat jednotlivá představení?
 9. Nemám rád/a detektivky, je festival i pro mě?
 10. Nabídne festival i něco víc než jen sledování seriálů?
 11. V jakém jazyce promítáte seriály?
 12. Mohu na festivalu platit kartou?
 13. Co je to „industry“?
 1. Co je Serial Killer?
 2. Serial Killer je mezinárodní soutěžní festival televizních a online seriálů. V brněnských kinosálech promítáme nové evropské seriály, které mnohdy ještě neběžely v televizi nebo na internetu. To vše za účasti českých a zahraničních osobností.

 3. Proč mám chodit na seriály do kina?
 4. Protože vám je nabízíme v té nejlepší kvalitě, na velkém plátně a v pohodlí kinosálů. Navíc přičtěte jedinečnou atmosféru a sdílení zážitku s ostatními diváky, což doma na mobilu nebo počítači nezažijete. Vzpomeňte si, jak se lidé sjížděli do Severky na sledování seriálu Most!. Loni ho na našem festivalu v předpremiéře sledovalo spolu s tvůrci 500 diváků, a to už byla síla.

 5. Jak to probíhá?
 6. Vše probíhá stejně, jako když jdete do kina na film, s tím rozdílem, že na festivalu uvidíte vždy první dva díly od každého seriálu (s výjimkou „binge-watching“, neboli maratonských projekcí). Připravujeme také VOD, tedy možnost shlédnout na internetu celé námi uvedené seriály, které se nedostanou do české distribuce.

 7. Kdy a kde mohu festival navštívit?
 8. Festival se každoročně odehrává v centru Brna. Letos uvedeme od 24. do 29. září 2019 přes 40 projekcí v kině Scala, v Divadle Bolka Polívky a v kině No Art. Všechny lokality jsou od sebe vzdálené jen pár minut chůze. Doprovodný program oživí přilehlé okolí.

 9. Za kolik?
 10. Akreditace na celý festival stojí 460 Kč a pro studenty nebo seniory vyjde na 310 Kč. Další možností je zakoupit vstupenky na jednotlivá představení.

 11. Jaký je rozdíl mezi vstupenkou a akreditací?
 12. Akreditace (říkáme jí Cinepass) je něco jako permanentka, která Vám umožní vstup na všechna promítání, a také přednostní vstup do sálů.

 13. Kde si mohu koupit akreditaci?
 14. Akreditaci si můžete koupit online nebo až na místě během festivalu v kině Scala. Online zakoupenou akreditaci si můžete vyzvednout od 24. září v kině Scala. K vyzvednutí budete potřebovat kód, který Vám po nákupu přijde na email.

 15. Je potřeba si rezervovat jednotlivá představení?
 16. Není, ale doporučujeme to, abyste měli jistotu, že se do sálu dostanete. Rezervace si můžete udělat pouze s akreditací. Najednou lze mít v rezervaci až pět představení.

 17. Nemám rád/a detektivky, je festival i pro mě?
 18. Samozřejmě! Rozmanitost žánrů je jednou z našich priorit. Proto pro vás vybíráme seriály napříč tématy i styly. Těšit se tak můžete na sociální dramata, politické sondy nebo pubertální komedie. Ordinaci nečekejte. Tento rok se mimo jiné zaměříme na norskou tvorbu, která momentálně patří mezi nejlepší na světě.

 19. Nabídne festival i něco víc než jen sledování seriálů?
 20. Rozhodně. Většinu seriálů představí samotní tvůrci, kteří prozradí pozadí jejich vzniku a jiné zákulisní informace. Často bude prostor i na otázky z publika. Nabídneme také bohatý doprovodný program včetně večírků.

 21. V jakém jazyce promítáte seriály?
 22. Seriály promítáme v původním znění s českými a anglickými titulky.

 23. Mohu na festivalu platit kartou?
 24. Ano. Akreditace, vstupenky i merchandise bude možné zaplatit kartou.

 25. Co je to „industry“?
 26. Industry je uzavřený program pro filmové a televizní profesionály. Obsahuje panelové diskuze, případové studie, speciální projekce, přednášky a workshopy. Koná se ve dnech 25.–26. září.

V případě jakýchkoliv problémů nebo připomínek se neváhejte obrátit na ředitelku festivalu Kamilu Zlatuškovou emailem na: director@serialkiller.tv