Webové seriály 2020

Původ a rok: , Režie:
Stopáž: 5-22 min

Terapie sdílením (2020), Česká Republika

Exkluzivní premiéra prvního dílu nové webové série vytvořené na základě úspěšného fenoménu sociálních sítí autorské dvojice Ester Geislerová-Josefína Bakošová.

Ztracen v Moldávii (Lost in Moldova, 2020), Moldávie

Mladý Američan Diego přijíždí do Moldávie, aby se přidal k Mírovým sborům a znovu získal srdce své ex-přítelkyně. Komediální série vypráví o tom, jaké je střetnutí jeho představ s realitou.

Social Distancing (2020), Finsko

Tato webová série finské televize YLE byla natočena v rekordně krátkém čase a vypráví o životě během karantény. Tvůrci ani herci se při natáčení nikdy osobně nepotkali a celá produkce probíhala pouze virtuálně.

Zrušeno (Cancelled, 2020), Austrálie/Španělsko

Luke je režisér, Maria herečka. On je Australan, ona Španělka. Když vypukla pandemie koronaviru, měli se brát. Místo líbánek strávili tuto dobu v karanténě a rozhodli se o svých zkušenostech natočit seriál.

Trepky (Pantoufles, 2020), Švýcarsko

Philip a Tinker jsou závisláci – na nakupování bot. Neváhají stát dlouhé hodiny ve frontě, aby získali nový předmět do své kolekce, což jim tentokrát nevyjde. Pod vlivem zklamání se rozhodnou pro loupež, která se tak úplně nepovede.

La Dump (2020), Kanada

La Dump se vrací po první sezóně, která vzbudila mimořádný ohlas. Tato dospělácká „odpadová“ loutková punk show si nebere servítky a nehledí na korektnost.

Dhanasri (2020), Francie

Poetická, vizuální a moderní pohádka od tvůrce webové série „Bear Club“

Lost and Found Cowboy (2019), Japonsko

„Yukata Cowboy“, japonsko-americký street performer, pomáhá „cizincům“ v Tokiu. Provádí americkou tanečnici Cindy japonským kulturním labyrintem. Vzájemně se obohacují a sbližují až do chvíle, kdy Cindy zmizí a Yuakata se ji vydává hledat po celém světě.

MH (2020), Francie

Burleskní, stylizovaná dobrodružství dívky MH, která má svůj specifický postoj ke světu.

sKORO NA mizině (2020), Česká republika

Projekce jednoho dílu proběhne za účasti delegace tvůrců!

Prázdné hlediště i pokladna. S tím se během karantény potýkala většina divadel nejen v České republice. Jak to ale herci a tvůrci prožívali? Jak se vypořádávali s tím, že nemohou dělat to, co milují a co je živí? Na to vtipným způsobem odpovídá seriál sKORO NA mizině, který vznikl v rekordním čase pod taktovkou tvůrců již legendárního online seriálu Lajna.